Blog

Terapeutyczna półeczka – „Szmatki z tęczowej szufladki” A. Półtorak

20170804_140844

Jako młoda Mama 2-miesięcznej Lilki, stale poszukuję inspiracji na zabawy i efektywne sposoby spędzania czasu. Choć w powszechnej opinii dzieci w tym wieku tylko jedzą, śpią i załatwiają swoje fizjologiczne potrzeby, to jednak każdy uważny rodzic wie, że to nieprawda. Bo przecież każdy dzień jest niepowtarzalną okazją do zaobserwowania intensywnego rozwoju naszych maluchów. Dlatego też warto wykorzystywać czas aktywności dzieci na dostarczanie im nowych bodźców, a przy okazji urozmaicanie wspólnie spędzanego z nimi czasu.

Książka, którą chciałabym dziś zarekomendować jest skarbnicą pomysłów właśnie na takie wspólne chwile z dziećmi, już od pierwszych dni życia. Autorka książki- Agata Półtorak- stworzyła zbiór wierszyków dla dzieci, opatrzonych pięknymi ilustracjami i ciekawymi zadaniami. Przy każdym tekście znajduje się opis dziecięcych masażyków, dopasowanych do treści wiersza. Rodzic może więc zainteresować dziecko nie tylko kolorowymi obrazkami, przyjemnymi dla ucha wierszykami, ale również zabawami, wykorzystującymi terapeutyczną moc dotyku.

20170804_140923

Ogromną zaletą tej książeczki jest to, że zawiera bardzo zróżnicowane treści. Oprócz wierszy, propozycji masażyków i zadań dla dzieci możemy znaleźć wzory do wykonania kukiełek paluszkowych. Dzięki temu każdy może znaleźć tam pomysł na zabawę dla siebie, niezależnie od wieku.

Serdecznie polecam tę książeczkę jako Mama, ale również jako psycholog. Te kilka stron może stać się prawdziwym wsparciem dla rodziców chcących pogłębiać swoją więź z dziećmi przez dotyk i wspólną zabawę, a także pozwoli na rozwijanie wyobraźni i kreatywności już od najmłodszych lat.

AS

20677010_1577748168957944_1196023753_o

Najnowsze wpisy

Napisałam dla Ciebie książkę! Zajrzyj do jej wnętrza
Wakacyjna lista celów

Proponowane podcasty

Cześć, nazywam się Ola Sileńska i jestem autorką tego bloga. Poznaj mnie bliżej!