O mnie

Nazywam się
Ola Sileńska.

Jestem uśmiechającą się do życia kobietą, która od 10 lat spełnia swoje marzenie z dzieciństwa o pomaganiu innym.

Z wykształcenia jestem psychologiem, socjologiem, certyfikowaną terapeutką ofiar przemocy w rodzinie oraz psychoterapeutką systemową w drodze do certyfikacji. Przez lata wspierałam zawodowo wiele instytucji znajdujących się na terenie województwa zachodniopolskiego, pracując terapeutycznie i warsztatowo z dziećmi, nastolatkami i dorosłymi. Przez 8 lat pracowałam jako wykładowca w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Moje życie stanęło na głowie, chwilę przed urodzeniem mojej najstarszej córki Lilki, kiedy to postanowiłam założyć blog Mama Terapeutka.

Początkowo ta wirtualna przestrzeń miała być dla mnie sposobem na przeczekanie zawodowego zastoju. Nawet w najśmielszych snach nie spodziewałam się, że uda mi się stworzyć miejsce, w którym wsparcie odnajdą tysiące Mam z różnych zakątków świata, a ja będę miała okazję przeżyć najbardziej zaskakującą przygodę mojego życia.

Pomagam zawodowo już od ponad 10 lat pisząc, prowadząc terapię i ucząc.

Zbudowałam ponad 66-tysięczną społeczność kobiet w mediach społecznościowych.

Jestem żoną, mamą dwóch córek,
mieszkanką lasu.

Zapraszam Cię do mojego świata!

Dziś prowadzenie Mamy Terapeutki jest połączeniem mojej pasji do pomagania, tworzenia i pisania z pracą zawodową. Oprócz prowadzenia gabinetu, w którym pracuję terapeutycznie z kobietami, zajmuję się pisaniem artykułów do czasopism psychologicznych, angażuje się we współprace barterowe i komercyjne, tworzę mniejsze i większe projekty dla Mam, które realizuję internetowo lub stacjonarnie na salach warsztatowych.

Sił do sprostania wyzwaniom codzienności dostarcza mi moja wspaniała rodzina – mąż, córki Lila i Jagoda oraz Dzidek – najbardziej uczłowieczony pies na świecie. To oni są dla mnie źródłem inspiracji dla mojej twórczości, bezpieczną przystanią przy której mogę złapać oddech spokoju i motywacją do tego, by działać mimo lęku.

Znajdziesz tu mnóstwo leśnych obrazów, drogowskazów na spokój i uważne życie, słów które podniosą Cię na duchu kiedy poczujesz się zagubiona lub przytłoczona, a przede wszystkim podaruję Ci mnóstwo wspierającej energii żebyś nawet przez chwilę nie zapomniała, że NIGDY nie jesteś sama.

Group 1000001799 1

Więcej na Instagramie

@mamaterapeutka