Blog

Terapeutyczna półeczka – „Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych” L. Buscaglia

Rozmowa z dziećmi na temat przemijania to jedno z największych wyzwań dla rodziców. Co więcej, jest to wyzwanie, z którym każdy z nas prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć, ponieważ przeżywanie straty jest nieodzownym elementem naszego życia. Z doświadczenia wiem, że rozmowy na temat choroby, śmierci czy nawet starości są zdecydowanie bardziej trudne dla dorosłych niż dzieci. Dlatego dziś chciałabym zaprezentować Wam książeczkę, która może być dla Was ogromnym wsparciem w takich trudnych momentach.

Bohaterem tej opowieści jest Liść Jaś, który wraz ze swoimi przyjaciółmi obserwuje zmiany, nadchodzące wraz z kolejnymi porami roku. Przeobrażająca się wokół niego rzeczywistość jest jednocześnie pretekstem do snucia różnych rozważań i dochodzenia do ważnych wniosków dotyczących życia i śmierci. Ogromną mocą tej książki jest fakt, iż na kilku stronach zapisanych prostym i obrazowym językiem, uchwycono sens przemian zachodzących w cyklu całego naszego życia. Choć Liść Jaś swoim wyglądem dalece odbiega od człowieka, to jednak każdy z nas może się z nim utożsamić i pojąć czym jest strata.

Książka adresowana jest do małych i dużych czytelników. Ja gorąco zachęcam was do tego, byście wspólnie poznali Jasia i wykorzystali jego historię do rozmowy na trudne, ale też niezwykle ważne tematy.

IMG_7669

Najnowsze wpisy

Napisałam dla Ciebie książkę! Zajrzyj do jej wnętrza
Wakacyjna lista celów

Proponowane podcasty

Cześć, nazywam się Ola Sileńska i jestem autorką tego bloga. Poznaj mnie bliżej!