Blog

Terapeutyczna półeczka – „Garść radości, szczypta złości” W. Kołyszko, J. Tomaszewska

IMG_7079

Pogłębianie samoświadomości emocjonalnej dzieci to jedno z bardzo ważnych zadań rodziców. Od najmłodszych lat powinniśmy towarzyszyć dzieciom w poznawaniu ich świata uczuć poprzez rozpoznawanie, nazywanie i wyjaśnianie ich roli w naszym życiu. Dzięki temu w przyszłości będą bardziej świadome tego, co czują i łatwiej będzie im odnaleźć sposób na poradzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Wbrew pozorom rozmawianie na temat emocji nie jest w cale proste, zwłaszcza jeśli my sami mamy w tym temacie mocno zawężone pole widzenia. Jednym ze sposobów, który jest ogromnym ułatwieniem dla dorosłych w poruszaniu się w świecie uczuć ich dzieci są książki terapeutyczne, które obok ciekawej fabuły oferują szereg starannie dobranych i ciekawych ćwiczeń. Jedną z takich publikacji jest książeczka wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne „Garść radości, szczypta złości”.

Ogromną zaletą tej książki jest wykorzystanie techniki wizualizacji emocji. Dzięki temu złość, wstyd czy radość nie jest już tylko zwykłym słowem, ale przybiera kształt konkretnych postaci. Co więcej, ma ona charakter zeszytu ćwiczeń, czyli mówiąc kolokwialnie jest książka do mazania. Dzięki temu mali czytelnicy poznają bohaterów książki – Lwinkę, Gryzię, Hahanię, Pocosia, Lirkę i Fignasia, mając przy tym możliwość kolorowania i wzbogacania ich bajkowego świata.

Gorąco polecam tę książkę zarówno osobom, które pracują z dziećmi, jak i każdemu rodzicowi, który chciałby wesprzeć rozwój emocjonalny swojego dziecka.

AS

Najnowsze wpisy

Napisałam dla Ciebie książkę! Zajrzyj do jej wnętrza
Wakacyjna lista celów

Proponowane podcasty

Cześć, nazywam się Ola Sileńska i jestem autorką tego bloga. Poznaj mnie bliżej!