Blog

NADęTE WaRSZtATy okiem Mamy Terapeutki

Muzyka zawsze była i jest bliska mojemu sercu, dlatego też starałam się zaszczepiać mojej Lilce miłość do niej, odkąd tylko jej serce zabiło pod moim. Teraz, kiedy moja córa skończyła już pierwszy rok życia mogę stwierdzić z pełną satysfakcją, że mi się to udało. Lila z wielką chęcią włącza się we wspólne tańce, reaguje na najczęściej słuchane przez nas piosenki, ma już swoje upodobania muzyczne, a co najważniejsze z ogromną ciekawością reaguje na wszelki aktywności z muzyką i ruchem w tle.

Tak też było i tym razem, kiedy w sobotni poranek 1 września wybraliśmy się rodzinnie na „NADęTE WaRSZtATy” organizowane w szczecińskim Domu Kultury 13 Muz. Już dawno chciałam zapisać nas na te warsztaty, ale bilety zawsze rozchodzą się jak świeże bułeczki. Celem tych cyklicznych spotkań dla dzieci w różnych grupach wiekowych jest oswajanie z muzyką, kształtowanie umiejętności rozróżniania i rozpoznawania emocji dzięki muzyce, poznawanie instrumentów oraz wspieranie rozwoju ruchowego poprzez wspólne tańce w rytm muzyki granej na żywo.

1

Jak to wygląda w praktyce?

Dzieci na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w klimatycznej Sali Kominkowej mają okazję nawiązać interakcje z brzdącami w podobnym wieku. Jest dużo ruchu, zabawy z chustami, możliwości dotykania i grania na instrumentach. Prowadząca spotkania Martyna Rau umiejętnie przeplata chwile bardziej dynamicznego tańca z momentami wyciszenia, polegających na wsłuchiwaniu się w grane przez muzyków utwory. Bylibyście zszokowani, z jakim skupieniem i spokojem mali uczestnicy chłonęli melodię graną specjalnie dla nich. Wiele do atmosfery spotkań wnoszą oczywiście sami muzycy, którzy z dużą otwartością i poczuciem humoru podchodzą do wszystkich uczestników. Na pierwszych wrześniowych warsztatach mieliśmy okazję poznać cudny dźwięk klarnetu w wykonaniu Radka Herdzika oraz hipnotyzującą muzykę Krzysztofa Radew grającego na afrykańskich bębnach djembe.

2

Ta godzinna przygoda to muzykoterapia w czystej postaci i kolejna porcja pięknych wspomnień dla Was i Waszych szkrabów. Dzięki tego typu spotkań dajecie możliwość Waszym dzieciom doświadczenia różnych bodźców wszystkimi zmysłami. Aktywizująca moc muzyki pozwala pogłębiać umiejętnosci ruchowe dzieciaków. Toczące się w jej rytmie zabawy pobudzają wyobraźnię, umożliwiając maluchom swobodną eksplorację otoczenia, a obserwowanie i wchodzenie w interakcje z innymi dziećmi buduje ich kompetencje społeczne.

Serdecznie polecam to cykliczne wydarzenie jako Mama i psycholog!

Szczegółowe informacje znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku NADęTE WaRSZtATy  🙂

 

Mama Terapeutka

Najnowsze wpisy

Napisałam dla Ciebie książkę! Zajrzyj do jej wnętrza
Wakacyjna lista celów

Proponowane podcasty

Cześć, nazywam się Ola Sileńska i jestem autorką tego bloga. Poznaj mnie bliżej!