Blog

Cytaty na gorszy dzień

Każde uczucie niesie w sobie moc sprawczą.

Ważne jest jednak to, aby umieć je rozpoznawać, nazywać i przyglądać z odpowiednią ciekawością. Radzenie sobie z emocjami polega właśnie na tym, żeby potrafić i przede wszystkim chcieć odkryć pozytywne funkcje najbardziej nieprzyjemnych uczuć. Dzięki tej umiejętności, będziemy potrafili wydostać się z najgłębszego zapadliska i nie patrząc za siebie, dostrzec możliwości, jakie kryje w sobie otaczająca nas rzeczywistość.

Wykorzystuj każdy gorszy dzień jako zachętę do bliższego przyjrzenia się swoim potrzebom, celom i marzeniom. Twoja codzienność wypełniona obowiązkami, zadaniami i zobowiązaniami może niekiedy przyćmić to, co jest dla Ciebie najważniejsze i napędza Cię do działania. Korzystaj ze swojego smutku, poczucia winy, żalu, rezygnacji i innych nieprzyjemnych uczuć, by wczuć się w samego siebie i odpowiedzieć na pytanie o to, którą drogą chcesz iść, by czuć się usatysfakcjonowany i spełniony. Pamiętaj, że akceptując siebie w każdej sytuacji – zarówno wtedy gdy stoisz na szczycie, jak i wtedy gdy nieśmiało machasz z głębokiego dołu – uczysz swoich najbliższych, że nie ma dobrych i złych emocji, a wszystko, co dzieje się w naszym życiu jest dla nas cenną podpowiedzią, która może skierować nas w stronę naszego szczęścia.

Wierzę w to, że w każdej drodze ważny jest odpowiedni przewodnik, który wesprze dobrą radą i mądrym słowem. Dlatego dziś przygotowałam dla Ciebie kilka cytatowych inspiracji, które mogą okazać się cennymi towarzyszami Twoich gorszych dni.

Wybierz coś dla siebie, przytul na zawsze i korzystaj, zawsze kiedy tylko będziesz potrzebował 🙂

34278620 1879399118792846 6584364544724828160 n

„Nie musisz być doskonała. Nie musisz udowadniać całemu światu, że jesteś najlepsza, bo świat i tak będzie cię wciąż lubił. Nie za to co robisz i nie za to, że jesteś bezbłędna, tylko za to, że jesteś. Po prostu jesteś. Jesteś fajną osobą ze wszystkim potencjalnymi usterkami, pomyłkami i obciachem. Bo każdy może się pomylić albo popełnić błąd. Oczywiście to nie ma być pochwała lekkomyślności, beztroski ani lenistwa. Mam na myśli sytuacje, kiedy człowiek stara się zrobić coś dobrze, ale mu nie wychodzi. Ma dobre intencje i uczciwie pracuje, ale z jakiegoś powodu popełnia błąd. I trudno. Każdy może się pomylić, bo po prostu każdy jest tylko człowiekiem. I już.”

– Beata Pawlikowska

„Im głębiej smutek wdarł się w Twoje serce, tym więcej może ono pomieścić radości”

– Khalil Gibran

„Z uśmiechem przyjmuj wszystko, co Ci się przydarzy”

– myśl szczecińskiego taksówkarza

IMG 9205

„Sam odpowiadasz za własne szczęście – zaakceptuj toi ciesz się tym. Zostałeś oficjalnie mianowany menadżerem swojego losu. Jak wyjaśnił mi jeden z przyjaciół, możesz być albo szczęśliwy, albo zrozpaczony. Jedno i drugie wymaga tyle samo wysiłku.”

– Regina Brett

 

„Zatroszcz się o siebie tak, jakbyś troszczył się o kogoś innego”

– myśl Mamy niepełnosprawnego Piotrusia

 

„Bądź tym kim jesteś i mów to, co czujesz, ponieważ ci którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci którzy są ważni nie mają z tym problemu”

– Fritz Perls

 

„Powiedz sobie: „Człowieku, ja Ciebie lubię!” Mów to innymi słowami albo też bez słów. Wyraź to uśmiechem, błyskiem w oczach, uściskiem dłoni, słowem uznania, objęciem, pocałunkiem, gestem pojednania i tysiącem drobnych uprzejmości. Każdego dnia od nowa: „Człowieku, ja Ciebie lubię!””

– Phil Bosmans

 

„Gdy nauczysz się słuchać samego siebie, będziesz zaskoczony tym, co usłyszysz. Naprawdę nosisz w sobie odpowiedź. Słuchaj, a odkryjesz, kiedy powiedzieć „tak” i – co ważniejsze – kiedy powiedzieć „nie”.”

-Regina Brett

IMG 2042

„Szczęście bierze się z tego, co czujesz. Nie z tego, co masz, tylko z tego, co czujesz w stosunku do siebie i swojego życia.”

– Beata Pawlikowska

 

„Jeśli jesteś smutna nałóż więcej szminki i atakuj!”

– Coco Chanel

 

„Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.”

– Nick Vujicic

 

„(…) uczucia są moimi przyjaciółmi. Zawsze to powtarzam: uczucie, żeby nie wiem jak cię zalewało, jest mniejsze od ciebie. Nie bój się czegoś, od czego jesteś większy. Najpierw człowiek powinien zobaczyć, że on sam siebie straszy na ogół dlatego, że był straszony i że w te strachy uwierzył. Czarne scenariusze, które wymyślamy są dużo straszniejsze niż rzeczywistość. Świat się nie kończy, wszyscy muszą radzić sobie ze swoim strachem.”

– Katarzyna Miller

 

„Jak być dla siebie dobrym? Przepis jest prosty. Zajmij się tym, co masz, a nie tym, czego nie masz. Bądź dumny i wdzięczny sobie za to, że choć spotkały cię ciosy, to dałeś radę. Jeżeli wynik cię nie zadowala, to albo zmień środki, albo cel. I patrz pod nogi, zamiast wciąż oglądać się za siebie.”

– Ewa Woydyłło

 

A na koniec moja ukochana muzyczna pocztówka!

Słuchajcie (koniecznie głośno!), tańczcie, śpiewajcie i zaproście radość do swojego życia.

Mama Terapeutka

Najnowsze wpisy

Napisałam dla Ciebie książkę! Zajrzyj do jej wnętrza
Wakacyjna lista celów

Proponowane podcasty

Cześć, nazywam się Ola Sileńska i jestem autorką tego bloga. Poznaj mnie bliżej!